Tersiyer Kırııcılar
(Kum makineleri)

Tersiyer Kırııcılar
(Kum makineleri)

TERSİYER KIRICILAR (İnce kum makineleri)

Tersiyer kırıcılar genellikle ince malzeme kırılması için kullanılıyor.Makineye verilen malzeme,çekiçler tarafından alınan darbe ile ilk kırılmayı gerçekleştirilir devamında ayarlanabilir salıncakların üzerindeki çarpma plakalarına yüksek hızla gönderilir ve orada ikinci kırma işlemi gerçekleşir,bu sayede malzeme yüksek oranda inceltilir.Kırma çarpma sayesinde gerçekleştiği için kübiklik oranı da yüksek olur.

TERSİYER KIRICILAR (Kum makineleri)

İnce kum makineleri çok ince malzeme kırılması için kullanılıyor.Yüksek hızla çalışan makineye verilen malzeme,çekiçler tarafından alınan darbe ile ilk kırılmayı gerçekleştirilir devamında ayarlanabilir salıncakların üzerindeki çarpma plakalarına yüksek hızla gönderilir ve orada ikinci kırma işlemi gerçekleşir,bu sayede malzeme yüksek oranda inceltilir.Kırma çarpma sayesinde gerçekleştiği için kübiklik oranı da yüksek olur.
Rotorun dönüş yönü istendiğinde veya periyodik olarak tersine çevrile bilinir .Bu sayede çekiçlerin aşınması da çift yönlü olur,4 yüzü da kullanılır ve aşınma ömrü uzar.
Aşınan parçaları yüksek performansı vermek üzere tasarlanmıştırlar. Özel alaşımlı aşınma parçaları kullanılarak sert ve yüksek silis oranı taşlarının kırılmasında da kullanılabilirler. Çarpma takozların ve yerleşimlerinin özel tasarımı sayesinde elde edilen yüksek kum oranına karşılık pudra oranı düşük olur.