Besleyiciler

Besleyiciler

Bantlı-besleyici-1

Bantlı Besleyiciler

Bantlı besleyiciler ince ürünlerin beslemesinde kullanılırlar.Genelde yatay olurlar,fakat ihtiyaca göre belli açılarda da kullanılırlar.Malzeme bant üzene düşüp oradana belirlenen hız ile istenilen kapasitede taşınırlar.Ara ve nihai ürün siloların altılarında dozajlama olarak da kullanılıyorlar.

Titreşimli Besleyici

Titreşimli Besleyiciler

Titeşimli besleyiciler Primer,ara ve nihai ürünlerin beslemelerde kullanılırlar. Üretim gücünü maksimize etme adına tasarlanan Primer besleyiciler kaynaklı konstruksiyon olarak imal edilirler.Besleyicilerin ana besleme kısmı düz olup,ucunda ayrıca bir veya iki kademe ızgar olabiliyor.Ara ve nihai ürün beslemek için kullanılan besleyicilerin tabanı genelde düz oluyor.Besleme titreşim ünitesinin yönllendirimiş kuvveti sayesinde yapılır.Titreşim ünitesi olarak dişli kutular kullanılıyor.Son dönemlerde titreşim ünitesi olarak genelde vibromotorlar kullanılıyor.Beslenecek malzeme boyutu ve kapasiteye göre hem besleyici çeşiti ,hem besleyici ebatları hemde titreşim kuvveti belirleniyor.

Paletli besleyici

Paletli Besleyiciler

Paletli besleyiciler yatay veya eğimli olarak çalışır. Yaygın olarak, Paletli Besleyici zincir üzerine cıvata ile sabitlenmiş, aşınmaya karşı dirençli paletlerin art arda sıralanmasıyla konveyör gibi çalışan makinelerdir. Paletlerin bağlı olduğu bu zincirler, iki başta bulunan zincir dişliler ile hareket ettirilir. Yüksek eğim aynı zamanda kompakt tesisler inşa etmeyi ve besleyicinin uzunluğunu azaltmayı, yatırım maliyetlerini düşük tutmayı sağlarlar.

Vargel Besleyici

Vargel Besleyiciler

Vargelli besleyiciler, özellikle yapışkan malzemelerin beslenmesinde kullanılmakta olup iletim tablasının ileri-geri lineer strok hareketiyle malzemeye optimum ilerleme imkanı sağlar.Genel kullanım ve başlıca avantajları- Yapışkan ve nemli malzemelerle çalışma;basit ve sağlam tasarım;aşındırıcı malzemeler ile çalışma;düşük bakım sıklığı ve düşük maliyetleri.Elektrikli tahrik, bir elektrik motorundan ve arabaya bağlı bir biyel / krank sistemini tahrik eden ve değişken hareketlerini sağlayan bir dişli kutusundan oluşur.