Yıkayıcılar

Yıkayıcılar

Helezonlu Yıkayıcı-1

Helezonlu Yıkayıcılar

Genelde dere yataklarından eleme yıkama ünitesi ile elde edilen 0-5 mm doğal kumun içerisinde bulunan kil,çamur vb. gibi kirliliğin yıkanarak temizlemesi için ve malzemenin susuzlaşmasında kullanılır.Tek sıralı veya çift sıralı helezonlar sayesinde malzeme eğimli yüzyede yukarıya taşınıyorlar bunun sonuna doğru malzeme sudan arındırlmış olur.Arka kısmında bulunan hazneye gelen sunun taşması ile killer dışarıya atılır.

Kovalı Yıkayıcı-01

Kovalı Yıkayıcılar

Genelde dere yataklarından eleme yıkama ünitesi ile elde edilen 0-5 mm doğal kumun içerisinde bulunan kil,çamur vb. gibi kirliliğin yıkanarak temizlemesi için ve malzemenin susuzlaşmasında kullanılır.Tek sıralı veya çift sıralı kovalar sayesinde su içinde bulunan  malzeme yukarıya taşınıyor ve kovaların dibindeki performe tabanı sayesinde malzeme sudan arındırlmış olur.Alt kısmında bulunan hazneye gelen sunun taşması ile ise killer dışarıya atılır.

Yıkamalı Elek-02

Yıkamalı Elekler

Yıkamalı elekler düşük eğimli olup,üstten ve ara katlardan verilen su ile malzemenin yıkanması (killerin ayrıştırılması ) sağlanıyor.Genelde yıkamalı elklerle beraber alt kat malzeme diğer bir yıkayıcıya veriliyor.Burada elekte ayrılan kil atılırken ana malzeme  ise susuzlaştırılıyor.Yıkamalı eleklerde normal  elek teli kullanılabiliyor,aşındırıcı malzmelerde poliüretan olarak da kullanılabiliniyorlar .Ayrıca duruma göre diğer elek tel tipleri de kullanılıyor.

Kompakt yıkama sistemi

Kompakt kum yıkama sistemleri

Sistemin ana komponentleri-Kovalı yıkayıcı,siklon ve susuzlaştırma eleğidir. Beton üretiminde temiz kum kullanımının çimento miktarında tasarruf sağlaması hazır beton imalatçılarının yıkanmış doğal kum ve taş kumunu tercih etme sebebidir.Kompakt kum yıkama sistemi çökeltme havuzlarına yada su arıtma aşamasına giden değerli malzemelerin kaybının giderilmesini sağlar.Yıkama konusunda daha fazla performans ve verimlilik sunabilmek için varsayımları sonuna kadar zorluyoruz.