Götürücüler

Götürücüler

Bantlı götürücü

Konveyör Bantlar

Tüm kırma eleme tesislerinde ana makinalar arası iletimini sağlamak ve stoklama işlemleirinde genelde bantlı koveyörler kullanılır.Bantlı konveyör şaseleri genellikle boru konstruksiyon olup,ayrıca NPU profil ve NPL konstruksiyon şaseler de kullanılır.Yine müşteri isteğine göre farklı tasarımlar da kullanılabiliniyor.Yürüme yolları,sıyırıcılar,örtüler ihtiyaca göre müşteriye önerilir ve kabul edilenler üretilir.Genelde standart arkadan cıvatalı gergi sistemi kullanılıyor,fakat daha uzun bantlarda ağırlıklı gergili sistemler tercih ediliyor.Makineler arasında kullanılan bant ayakları özel bir durum olmadıkça dik olarak tasarlanır,fakat stok bantları genelde V ayak olarak kullanılıyor.İhtiyaca göre otomatik veya avare döner bantlar da kullanılıyor.

Elevatörler

Elevatörler

Elevatörler özellikle tesis boyunu azaltmak için dikey taşıma sistemi olarak kullanmaktadırlar.Taşınacak ürünün özelliğine göre tasarlanmakta ve imal edilmekte olup,dış gövdeleri metaldır.Taşınacak malzemenin cinsi,boyutu ve istenen kapasiteye göre motor devri,gücü,redüktör ve taşıyıcı kovaların ebatları belirlenmektedirler.

Helezonlu götürücüler

Helezonlu Götürücüler

Helezonlu götürücüler çeşitli çap ve boyda olan sabit ve/veya seyyar helezonlar genel olarak toz veya ince taneli her türlü maddeyi bir yerden bir yere nakletmeye, kamyon yüklemeye ve boşaltmaya yarayan, işçilikten kazandıran kullanımı kolay makinalardır. Elektrik Motoru Tahrikli Helezonlu Götürücü Makinalarımız 380 Volt elektrik enerjisi ve Dizel motor ile çalışmaktadır. Elektrik motoru birinci kayış kasnak sistemi, trans mili ve ikinci kayış kasnak sistemi, hareketi helezon yaprağına aktarır, yaprağın dönmesi ile borunun arka kısmındaki emiş ağzı yerinden ürünü çekerek, ön kısımdaki döküş ağzından istenilen yere taşıma, yükleme ve istifleme yapılır.Seyyar helezonlar genelde avare tekerlekli olarak üretilirler.

Zincirli götürücü-2

Zincirli Götürücüler

Sürükleyerek götürme prensibiyle çalışan zincirli götürücüler geometrik avantajları ile pek çok sıkıntılı alanda kullanım olanağı sunarlar. Bu bahiste, Zeminden veya Tavandan taşıma seçeneklerini de bir çözüm olarak görülebilmektedir.

Zincirli konveyörler genelde komple kapalı olduğu için çok tozuyan malzemelerin taşınmasında ideal tercihtir. Yüksek sıcaklıklarda çalışabilirler. Çoklu dağıtım yapabildikleri için silo üstü dağıtım sistemlerinde de genel anlamda çok tercih edilirler. Malzemeyi kazıyarak taşıdıkları için kırılgan malzemelerin taşınmasında tercih edilmezler ve sürtünme katsayıları kazıma faktöründen dolayı, diğer zincirli tip götürücüler ile kıyaslandığında yüksektir.