Elekler

Elekler

Ön elek

ÖN ELEME ELEKLERİ

Ön eleme elekler güvenilir, rigit çekilik konstrüksiyon gövdeli ve yüksek performanslıdır. Primer gruplarda çeneli veya rotorlu kırıcılardan önce kullanılırlar. Böylece bu kırıcılara istenmeyen malzemeler girmez.Bu sayede hem ürün daha temiz olur hemde kırıcıların performansı artmış olur.

İnce eleme elekleri

İNCE ELEME ELEKLERİ

İnce eleme elekleri standart titreşimli eleklerde elemesi zor olan küçük ebatlı ürünlerin elemesinde kullanılırlar. Özel olarak tasarlanan bu elekler eğimli olup yüksek frekanslı ve yönlendirilmemiş kuvvet ile eleme işlemini gerçekleştiriyorlar.

standartelek

TİTREŞİMLİ ELEKLER (STANDART ELEKLER)

Titreşimli elekler tüm ocak ve dere tesislerinde kırılmış malzemeyi istenen ebatlarda ayırmak için kullanılırlar.Bu elekler eğimli ve yönlendirilmemiş kuvet ile eleme işlemini gerçekliştiriyorlar.

Yıkamalı Elek-1

YIKAMALI ELEKLER

Yıkamalı elekler standart titreşimli eleklere benzeyen,fakat ihtiyaca göre üstten ve ara katlardan da su verilerek malzmenin yıkanmasını sağlıyırlar.Elek telleri normal elek teli olarak kullanılabilirken ,aşındırıcı malzmelerde poliüretan olarak da kullanılabiliniyorlar.Bu elekler eğimli konstrüksiyondurlar ve yönlendirilmemiş kuvvet ile çalışıyorlar,fakat genel olarak eğimleri standart titreşimli eleklerden daha azdır.