Stoklama Üniteleri

Stoklama Üniteleri

Primer bunker-2

Besleme bunkerleri

Besleme bunkerleri primer uygulamalarda ağır hizmet tipi yapısıyla büyük yüklerin ve darbelerin üstesinden gelir. Zorlu durumlarda bile bütün parçaların kullanma ömrü daha uzun olup bakım maliyetleri düşüktür. Beslenecek malzemenin cinsi ve boyutlarına göre  farklı açılarda ve tiplerde (astarsız,astarlı veya taş yataklı olarak) tasarlanıyorlar.Yine malzemeye göre titreşimli,paletli,vagelli veya bantlı besleyiciler ile malzeme kırıcılara istenen kapasiteyle besleniyor.

Ara Silo-4

Ara bunkerler/silolar

Tesislerin dengeli çalışması,sekonder kırıcılara beslenen malzemenin yayılması için ara bunkerler/silolar kullanılıyor.Genelde taş yataklı olarak tasarlanan ara bunkerler dikdörtgen veya silindrik üretiliyorlar.Boşaltma kısmında genelde titreşimli besleyiciler vasıtasıyla  malzemeyi kırıcılara iletiyorlar.Ara bunkerlere takılabilen seviye sensörlerin sayesinde tesis otomasyonu sağlanabiliniyor.

Stok silosu-1
Stok silosu-2

Stok siloları

Tesislerde araç yükleme kolaylığı için stok siloları kullanılıyor.Genelde taş yataklı olarak tasarlanan ara bunkerler dikdörtgen veya silindrik üretiliyorlar.Boşaltma kısmında kumanda ile açılan ağızdan malzeme araçlara yükleniyor.Ürünlerin belirli bir kapasitede yüklenmesi gerekiyor ise tartılar ve bantlı veya titreşimli besleyiciler kullanılıyor.Stok silolarına takılabilen seviye sensörlerin sayesinde tesis otomasyonuna katkı sağlanabiliniyor.